Bu şehirde artık kripto para ile fatura ödenebiliyor!

Kripto Haber TR – İngiltere’nin gelişmiş şehirlerinden biri olan Portsmouth sakinleri, artık faturalarını kripto para birimleri kullanarak ödeme fırsatına sahipler. Portsmouth belediye başkanı Deaglan McEachern, Portsmouth sakinlerinin kripto sektörünü benimsemeye başlamasını ve fatura ödeme konusunda daha fazla seçeneğe sahip olmasını istediğini belirtti.

Belediye başkanı, herhangi bir kripto ödemesinin otomatik olarak ABD para birimine çevrileceğini ve bu değişikliğin şehrin finansal uygulamalarını etkilemeyeceği anlamına geldiğini de sözlerine ekledi.

İngiltere ve kripto para ilişkisi

McEachern, Belediye Binasının Bitcoin ve kripto birimlerinin finansal etkilerine derinden daldığını ve benimsenmesinde büyük faydalar gördüğünü belirtti. Ayrıca, Belediyenin bunları daha iyi şehir hizmetleri için nasıl kullanacağını öğrendiğini de açıkladı. Belediye başkanı McEachern, konu ile alakalı şu açıklamayı yaptı:

Kripto para biriminde kullanılan teknolojiyi kaçırmak istemiyoruz. Şehrimizi büyütmek için elimizden geleni yapacağız.

Hükümet, hâlâ temkinli olmasına rağmen, geçtiğimiz yıl Bitcoin ve kripto birimlerine yoğun ilgi vardı. Portsmouth’daki son gelişme, dijital varlıklarla ilgili belirli sorunlar çözülebilirse, daha fazla hükümetin kriptoyu benimsemeye hazır olduğunun bir başka göstergesi olarak yorumluyoruz.

672z311 1530192397 shutterstock 1014478312
İngiltere ve kripto para ilişkisi

Örneğin, New York ve Miami de kripto para biriminin benimsenmesine ilgi gösterdi. Ve Şubat ortasında, Colorado valisi Jared Polis, eyalet hükümetinin sakinlerinin vergilerini 2022 yazından itibaren kripto birimleri kullanarak ödemelerine izin vereceğini belirtti. Diğer hükümetler de ödemeler için kripto varlıklarının kullanımına artan ilgi gösteriyor.

Portsmouth’daki en son haberler, özellikle kripto fonlarını harcamak için daha fazla seçenek arayan kripto meraklıları arasında memnuniyetle karşılanacak bir gelişme olarak görülüyor. Aynı ay içerisinde, bir Tennessee Temsilciler Meclisi üyesi, devletin kripto birimlerine ve değiştirilemez tokenlere (NFT’ler) yatırım yapmasına izin verecek bir teklifte bulundu.

Yazar görüşü

Makalede de açıkladığımız gibi kripto paralar halihazırda devletler tarafından kabul edilmiş ve günlük kullanıma entegre edilmiştir. İleride kripto paraların fiziksel paraları yok edeceğini ya da oldukça azaltacağını düşünüyoruz.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.