BlockFi, 100 milyon dolar para cezasına çarptırıldı!

Kripto Haber TR – Kripto borsası BlockFi, yakın zamanda bazı müşteri verilerinde yetkisiz bir üçüncü taraf ihlali olduğunu açıkladı. Şirkete göre, olayın gerçekleştiği üçüncü taraf satıcı Hubspot, adlar, telefon numaraları, e-posta adresleri ve diğer ayrıntılar gibi kullanıcı verilerini sunucularında depoladı. Sonuç olarak, bu ayrıntılara büyük olasılıkla tehdit aktörü tarafından erişildi. 

BlockFi, pazarlama ve Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) için Hubspot’u kullandığını belirtelim. Borsa tarafından paylaşılan twitter haberine göre, devlet tarafından verilen kimlikler, şifreler ve sosyal güvenlik numaraları gibi kişisel müşteri ayrıntılarının Hubspot’ta saklanmadıkları için etkilenmediği vurgulandı.

blockfi HkUM cover.jpg
BlockFi, 100 milyon dolar para cezasına çarptırıldı!

BlockFi yetkilisi: “Yatırımlarınız güvende”

Borsa ayrıca, olayla ilgili kesin ayrıntılar henüz açıklanmamasına rağmen, müşterilere iç sistemlerinin ve müşterilerin fonlarının ihlalden etkilenmediği konusunda güvence verdi. Şirket, veri ihlalinin tam etkisini ve daha fazla koruma için gelecekteki önlemleri belirlemek için konuyla ilgili bir soruşturma başlattığını belirtti.

Duyuruda ayrıca, şirketin tehdit aktörleri durumdan yararlanmadan önce çevrimiçi güvenlikleri açısından uyanık kalmalarını sağlamak için müşterileri ihlal hakkında bilgilendirmek istediği belirtildi. BlockFi, kullanıcıların kendilerini tehdit aktörlerinden korumalarına yardımcı olmak için güvenlik önlemleri de önerdi. Firma, dolandırıcılara karşı dikkatli olmak, BlockFi adresinin “izin verilenler listesine alınması”, iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirilmesi ve güçlü benzersiz şifreler kullanılması dahil olmak üzere dört önlem önerdi.

BlockFi, müşteri verilerinin ihlaliyle ilk kez karşılaşmıyor. Geçen yıl şirket, kurumsal müşteriler etkilenmezken perakende müşterileri etkileyen başka bir ihlal yaşadı.

En son yaşanan aksilik, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) 100 milyon dolarlık bir para cezasıyla sonuçlandı. Şirket, yüksek verimli ürünleriyle 1940 Yatırım Yasasını ihlal ettiği için para cezasına çarptırıldı.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.