BitPay, platformunda Lightning Network desteğini duyurdu!

Kripto Haber TR – Kripto ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay, platformunda Bitcoin Lightning Network desteğini duyurdu. Sonuç olarak, ‘Premium İşleme Platformu’ aracılığıyla ödemeler mümkün olacaktır.

Firma, entegrasyonun yatırımcılarının Strike ve CashApp gibi Lightning ağ özellikli cüzdanlardan ödeme kabul etmesine izin vereceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca yatırımcıların 100’den fazla kripto tabanlı cüzdandan kripto ödemeleri almasına izin verebilir.

Entegrasyon ayrıca BitPay yatırımcılarının ve müşterilerinin Bitcoin işlemlerini daha düşük bir maliyetle tamamlamasını sağlayacak. Müşterilere blockchain teknolojisini kullanarak ödeme almaları için daha fazla seçenek sunacak.

BitPay, bu entegrasyon ile ne amaçlıyor?

BitPay ayrıca Lightning ödemelerini ücretsiz olarak kabul edecek. Ancak Lightning ağı BitPay’in cüzdan uygulamasında henüz bir test aşamasından geçtiği için etkinleştirilmedi. Lightning Network’ün ortaklarından biri olan Pacsun, aynı zamanda PacSun’un Lightning Network İcra Kurulu Başkanı Michael Relich aracılığıyla Bitcoin ödemelerini kabul edecek.

Düşük ücretlerin yanı sıra ağ, anında ödemeleri de sağlar. Relich’e göre, tüm Bitcoin sahiplerinin Pacsun.com’da çevrimiçi alışveriş yapmaları için daha fazla fırsat sunuyor. Lightning Network’ün ilgi çekici özelliklerinden biri, oldukça düşük ücretleri olmasıdır. Bu, müşterilerin kripto para birimleri ile daha fazla işlemi teşvik edebilecek kripto kullandıklarında daha az kesinti uygulanacağı anlamına gelir.

Yatırımcıların da kazanacakları çok şey var çünkü büyüyen yeni bir müşteri havuzuna erişimleri olacak. Birçoğu Lightning ağı ile ödeme yapmayı tercih etmiyor ve sayılar ancak daha fazla platform ağı benimsediğinde daha iyi hale gelecek. BitPay kullanıcıları da yeni ödeme seçeneği konusunda heyecanlı. Yatırımcılar kripto ile ödeme yapmanın diğer yöntemlerle ödeme yapmak kadar etkili olduğunu da açıklıyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.