New York kripto para düzenlemesi için adım attı!

Kripto Haber TR – New York kripto para düzenlemesi hakkında ne gibi adımlar atıyor? Gelin detaylı olarak birlikte inceleyelim.

New York Eyalet Senatosu, kripto düzenlemelerini teşvik ediyor. Senato, kripto endüstrisini denetlemek için Finansal Hizmetler Departmanına (NYDFS) yetki vermeyi planladığını açıkladı.

New York kripto para düzenlemesi hakkında detaylar

Geçen hafta sonu 2023 bütçesi açıklanırken New York Senatosu, NYDFS’yi kripto para birimi şirketlerinin sorumluluğunu üstlenme ve eyaletteki sanal para kullanımı üzerinde denetim kazanma yetkisi veren bir hükmü içeriyor. Kurum, kripto para birimlerini geleneksel bankalar ve finans şirketleri gibi izlemesi düşünülüyor.

New York kripto para düzenlemesi hakkında detaylar
New York kripto para düzenlemesi hakkında detaylar

Belirlenen bütçe raporunda, “sanal para ticareti faaliyetinde bulunan herhangi bir kişinin işlerinin her incelemesinin masrafları, denetçinin onayı ile denetçi tarafından karşılanacak ve ödeneceği ve belirlenen müfettişlerin takdirine bağlı olarak, iyi bir nedenle gösterilen bu tür suçlamaları bildirebileceği” açıklandı.

NYDFS, BitLicense kullanan gelişmiş kripto düzenlemelerinden sorumlu kurumdur. New York sakinlerine kripto ticareti ve cüzdan hizmetleri sağlamak isteyen şirketler, faaliyetlerine başlamadan önce lisansı güvence altına almaları planlanıyor.

Eyalet, ekonomisini canlandırmak için yeni kararlar alıyor

Bir NYDFS Müfettişi olan Adrienne Harris, bütçenin eyalet ekonomisini güçlendireceği ve New York’un büyümesini hızlandıracağını düşünüyor. 2023 bütçesi ile New York, kripto para birimi şirketlerini lisanslamaya başlayan ilk eyalettir. Bu bütçenin hükümleri iki ay içinde uygulanacaktır.

Ek olarak bütçede, bakanlığın halihazırda bankacılık ve sigorta şirketleri için yaptığı gibi, lisanslı sanal para birimi işletmelerinden denetim maliyetlerini toplamak için yeni bir yetki içeriyor. New York, sanal para şirketlerini lisanslamaya ve denetlemeye başlayan ilk ülke oldu ve daha fazla lisans sahibini ve ülkedeki herhangi bir eyalette en çok kripto başlangıç ​​finansmanını çekmeye devam edeceklerini açıkladı. 

Bu yeni karar, bakanlığın hızla büyüyen bu endüstriyi en iyi şekilde düzenleyip destekleyecek kapasite ve uzmanlığa sahip personel oluşturmasını sağlayacağı düşünülüyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.