New York, Bitcoin Madenciliğini yasaklıyor mu?

Kripto Haber TR – New York eyaleti için aday olan Jumaane Williams, eyaletteki kripto madenciliği konusunu ele aldı. Williams, piyasadaki düzenleyici netlik eksikliğini eleştirdi.

ABD şu anda Bitcoin madenciliği için en büyük merkezdir. Çin, madencilik faaliyetlerini yasakladıktan sonra, büyük madencilik firmaları yenilenebilir enerji kaynaklarının bolluğundan yararlanmak için ABD’ye taşındı.

ABD’deki federal ve eyalet seçimlerine sadece dokuz ay var ve adaylar kampanyalarının temelini oluşturamıyor. Williams, kampanya izinde ele alacağı ana konulardan biri kripto madenciliği gibi görünüyor. Williams, şu anki New York valisi Kathy Hochul’u, çalışma kanıtı modelleri kullanan kripto madenciliği firmalarına izin vermemeye çağırdı. PoW madenciliğinin çevreye zarar verdiğini ve ekonomiye de zarar verdiğini kaydetti.

bitcoin ekran karti 1555950

Williams, Çin’deki kripto madenciliği yasağına atıfta bulunarak şu açıklamayı yaptı:

Seneca Gölü’nü ve tüm New York eyaletini zararlı ekonomik ve çevresel etkilerden korumak için doğru altyapıyı oluşturarak Çin gibi benzer düzenlemeyi uygulamamız şart.

New York ve kripto madenciliği

New York’taki madencilik operasyonları önemli ölçüde arttı ve bazı politikacılar ve aktivistler Seneca Gölü ve eyaletteki madencileri hedef aldı. Haziran ayında, madenciliği üç yıl boyunca yasaklayacak bir yasa tasarısı kabul edilmedi.

Seneca Gölü’nde faaliyet gösteren madencilik firmalarından biri de Greenidge Generation Bitcoin tesisidir. Firma, 2002 yılında kripto madenciliği için 88 megavat enerji kullanacağını belirtti. Ancak bölgedeki operasyonları sorunsuz değil. Seneca Gölü’ndeki birkaç sakin, firmanın varlığının göldeki bazı balık türlerini etkilemek de dahil olmak üzere çevreye zarar verdiğini belirtti. Ancak madencilik firması bu iddiaları yalanladı.

Madencilik firmasının faaliyetlerine New York Çevre Koruma Komiseri Basil Seggos da karşı çıktı. Eylül ayında Seggos, Greenidge’in Bitcoin madenciliği faaliyetleri nedeniyle New York’un iklim yasasına uymadığını belirtti.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.