Dünyaca ünlü yatırımcı, Bitcoin’e yatırım yapanları uyardı!

Kripto Haber TR – Dünyaca ünlü yatırımcı Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı Charlie Munger, fiat para biriminin gelecek yüzyılda sıfırlanacağı düşündüğü bir açıklama yaptı. 98 yaşındaki yatırımcı, fiat para biriminin uzun vadede performansına inanmıyor ve kripto piyasasına şüpheyle yaklaşıyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, değer kaybeden bir itibari para biriminin Bitcoin kullanımı için bir dava oluşturduğunu söyleyerek, kripto topluluğu Munger’in açıklamalarına hızlı tepki verdi.

Dünyaca ünlü yatırımcı fiat para birimilerine inanmıyor

Munger, Yahoo Finance ile yaptığı röportajda sert açıklamalarda bulundu. Munger, “Bir yatırımcı olarak fiat para birimlerine varsayımım, önümüzdeki yüz yıl içinde sıfırlanacağı üzerinedir” dedi.

bitcoin yasagi kriptokoin com

ABD’deki enflasyon seviyesi yıllar içinde önemli ölçüde arttı. Şu anda, enflasyon seviyesi kırk yılın en yüksek seviyesi olan %7,5’te bulunuyor. Ek olarak, yaşam maliyeti artmaya devam ediyor ve ABD doları artık bir yıl önce veya ondan önceki yıllarda olduğu gibi aynı değerde değil. 

Artan enflasyon, merkez bankasının para basması nedeniyle artan ABD doları arzına bağlanıyor.

Munger kripto hayranı değil

Munger, fiat para birimine bağımlılıkta büyük bir ikilem görse de, kripto para birimlerine yatırım yapanları şiddetle uyarıyor. Munger’e göre kripto para birimleri, gasp, adam kaçırma ve vergi kaçakçılığı gibi yasa dışı faaliyetlerde tercih edilen para birimidir.

Munger ayrıca, yetkisi olsaydı kripto para birimlerinin kullanımını yasaklayacağını da belirtti. Kripto ticaretine izin verilmesinin ABD tarafından “büyük bir hata” olduğunu sözlerine ekledi. Ek olarak Munger, şu açıklamayı sözlerine ekledi:

Keşke bir an önce yasaklansaydı. Kripto para birimlerini yasakladıkları için Çinlilere hayranım; Bence haklıydılar ve biz (ABD) buna izin vermekle hata ettik.

Munger, menkul kıymetler piyasasında günlük ticarete de karşı çıkıyor ve bunun borsanın amacını, yani özel kuruluşlara sermaye sağlamak için yozlaştırdığını söylüyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.