Cash App artık Bitcoin destekleyecek!

Kripto Haber TR – Cash App, Lightning Network entegrasyonunu duyurdu. Bu özellik sayesinde mobil ödeme hizmet sağlayıcısı, kullanıcıların Bitcoin’de hızlı ve ücretsiz bir işlem yapma yöntemine erişebileceklerini belirtti. Yeni özellik, kullanıcıların herhangi bir Lightning veya zincir üzerindeki Bitcoin adresine Bitcoin göndermesine izin verecek.

Cash App uygulaması içinde kullanıcılara Lightning Network entegrasyonu hakkında bilgi veren bir bildirimin devamı niteliğindedir. Bu özellik sayesinde artık Bitcoin’in ölçeklenebilirlik çözümünün sunduğu avantajlardan yararlanmak için faydalanabilirler. Cash App üzerinde Lightning Network özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar, kameralarını kullanarak Lightning QR okutmak zorunda. İşlemlerin detaylarını onayladıktan sonra seçilen tutarı transfer edebilirler.

coin money bitcoin

Lightning Network, Bitcoin ağı için bir ölçeklenebilirlik çözümüdür. Kullanıcıların işlem yapabileceği ayrı bir ağ oluşturarak Bitcoin ağındaki tıkanıklığı ortadan kaldırır. Bitcoin, ana ağdaki kolayca yüklenerek hız kazanır ve kullanıcılara daha düşük ücretler talep eder.

Cash App ve Ligthing Network

Bu entegrasyonun haberi, uygulamanın kullanıcıları tarafından olumlu karşılandı. Ancak New York’tan uygulamayı kullananlar bu avantajlardan yararlanamayacak. Birkaç hafta önce firma, Lightning Network özelliğinin New York dışında Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabileceğini belirtti.

Bu, Cash App’in resmi duyurusu olsa da, bazı kullanıcılar New York kullanıcılarının Lightning Network özelliğine erişmesinin hâlâ mümkün olduğunu belirtti. Cash App’in ana şirketi Block, Bitcoin’i rekabetçi bir ağ haline getirmek için çok çalışıyor. Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, Block’un şu anki CEO’sudur ve Bitcoin ağı için büyük güncellemelerin geliştirilmesinde aktif olarak yer almıştır. 

Dorsey, Twitter’daki işini bıraktığından beri Block’un Bitcoin ekosistemini nasıl büyütebileceğine odaklanıyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.