Bitcoin Stake etmek için en iyi 5 platform

Kripto Haber TR – Kripto staking, yatırımcıların pasif gelir elde etmesinin en iyi yollarından biri haline geldi. Sadece kripto para birimlerini bir süre boyunca kilitli tutur ve karşılığında kripto para kazanırsınız. Bu yazıda Bitcoin stake etmek mantıklı mı ya da hangi borsa üzerinden stake etmeniz gerektiğini açıklayacağım, hadi başlayalım.

 1. Binance

Binance, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsasıdır ve Bitcoin stake için en iyi 5 platformumuzda bir numaradır. 

Bu kripto borsası 2017’de oluşturulmuş olmasına rağmen, kripto ile ilgili her şey için hızlı bir şekilde tercih edilen bir seçenek haline geldi ve blok zinciri ekosisteminde kanıtlanmış ve zaman içinde test edilmiş bir finansal hizmet sağlayıcısı oldu.

ecec275ee957a9972788044fdc82b686
Binance

Kullanıcılar esnek ya da kilitli planlar arasında seçim yapabilir. Ayrıca, Eth 2.0 staking’e benzer şekilde DeFi staking’e doğrudan katılabilirler.

 Yüzdeler açısından bu, stake etmeye karar verdiğiniz dijital varlığa bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Bununla birlikte, yeni kripto varlıklarının getiriler açısından Bitcoin, BNB ve ETH gibi yerleşik kripto markalarından daha iyi performans gösterdiğini keşfettik.

Binance, platformun çeşitli stake havuzlarına dağılmış yüzlerce büyük ve küçük kripto para birimi ile kripto para biriminini stake etmek için en büyük dijital varlık havuzuna sahiptir. Örneğin Binance, popüler oyun tokeni CHR için %45,79 öderken, Binance Coin’in DeFi stake için %8,29 ile ödüllendiriyor. 

Binance borsası, popüler kripto para birimlerinin ve altcoinlerin çoğunu destekler. Ayrıca bu borsa, stake edilebilecek 100’e kadar farklı dijital varlık sağlar. Ek olarak Binance, mevcut en güvenli kripto staking platformlarından biridir. Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu (SAFU), yatırımcıların fonlarını korur ve kripto borsasındaki tüm alım satım ücretlerinin %10’u, büyük bir hırsızlık durumunda sigorta kapsamı olarak kullanılır.

2. Coinbase

Coinbase, 2012 yılında piyasaya sürülen Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir firmadır. Bitcoin ya da diğer kripto para birimlerini stake etmeniz için tek yapmanız gereken Bitcoin satın almak ve borsada yer alan talimatları izleyerek stake etmek.

Coinbase, daha önce değerlendirdiğimiz diğer kripto stake etmenizi sağlayan borsalar gibi, müşterilerin sadece stake ederek coinlerini elinde tutarak ekstra gelir elde etmelerini sağlar. Ayrıca, stake hizmetlerine ek olarak, son derece düzenli ve kullanıcı dostu bir kripto para borsasıdır. Kripto staking platformu, staking için yaklaşık altı dijital para birimini kabul ediyor. 

Screenshot 2022 03 16 at 18.27.56
Coinbase

Bu kripto para birimleri USDC, Ethereum, Tezos, Algorand, Dai ve Cosmos’dur.  

3. Kraken

Kraken’in diğer kripto para borsalarından ayıran belirgin özelliği, kripto çeşitliliğin fazla olmasıdır.

Kraken’in stake ödülleri, 10 kripto para birimi için sunulur ve yılda %20’ye kadar çıkabilir. Ödül kazanmak için kripto paranızı yatırmanız gereken minimum bir adet yoktur, ancak ne kadar uzun süre tutarsanız o kadar çok kazanırsınız. Kullanılan kripto para birimine bağlı olarak, ödüller haftada bir veya iki kez dağıtılır.

Screenshot 2022 03 16 at 18.35.22
Kraken

Dünyada var olan kısıtlamalar sebebiyle, yalnızca belirli müşteriler tarafından kullanılabilir. Ek olarak bu yazı sponsorlu bir içerik değildir. Kripto Haber TR’nin uzman yazarları tarafından deneyimlenip tüm şeffaflığıyla sizlere bilgi verdiğimizi hatırlatalım.

4. Crypto.com

Crypto.com, öncelikle ABD kullanıcılarına mobil uygulamaları aracılığıyla hizmet veriyor ve hangi uygulamayı kullandığınıza bağlı olarak stake ve teşvik programları büyük ölçüde farklılık gösteriyor. Başlıca Crypto.com uygulaması, yalnızca borsanın yerel CRO kripto parası için stake etmeyi destekler ve 180 günlük bir kilitlenme süresine sahiptir.

Kullanıcılar, düzinelerce farklı kripto para biriminde ödül kazanmak için bir “Kazan” planına katılabilir. Kripto para staking ödülleri açısından, crypto.com müşterilerin stabilcoinler için yılda %14,5’e ve BTC ve ETH için %8,5’e kadar kazanmalarını sağlıyor. Crypto.com ayrıca stake için çok sayıda coini destekler. 

unnamed
Crypto.com

Crypto.com, listemizde Bitcoin stake için kullanılan son platformdur. Sıcak cüzdanlar, yalnızca HSM ve çoklu imzalı anahtar tarafından korunan ve para çekme taleplerinin sorunsuz bir şekilde işlenmesini sağlamak için kullanılan kurumsal fonları tutar. ABD sakinlerinin USD varlıkları FDIC tarafından 250.000$’a kadar sigortalıdır ve bu paralara Crypto.com veya alacaklıları tarafından el konulamaz.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.