Bitcoin için beklentiler ne yönde?

Kripto Haber TR – Bitcoin güncel olarak 38,487.33 dolardan işlem görüyor ve yatırımcılar önde gelen kripto paranın 40 bin doların üzerine çıkmayı reddetmesinden bıkacağını ve düşüşün yaşanması bekleniyor. Ancak, verilere baktığımız zaman durumun böyle olmadığı görülüyor. 

Bitcoin yükselecek mi?

Arcane Research tarafından hazırlanan rapora göre, bir yıl veya daha fazla süredir hareket etmeyen Bitcoin arzının payının %64 gibi yüksek bir seviyede olduğunu belirtti. Bu, yatırımcıların Mcdonalds’ın yemeklerini veya Starbucks kahvesini ödemek için Bitcoin kullanmaktan daha fazla opsiyonun olduğunu bu sebeple yatırımcıların BTC’yi biriktirdiğini ispatlıyor.

Borsalardaki Bitcoin arzının Mart 2020’den beri istikrarlı bir şekilde düştüğünü ve 2018’in sonlarında en son görülen seviyelere ulaştığını not ettiğinizde bu teori daha sağlam hâle geliyor.

Bitcoin yükselecek mi?
Bitcoin yükselecek mi?

Soğuk cüzdanlara daha fazla Bitcoin girdikçe, Bitcoin’in likiditesi düşecek. Bu da, fiyatları tekrar yukarı çekebilecek bir likidite kıtlığı yaratabilir. Arcane Research tarafından yayınlanan bir başka rapora göre Bitcoin zincir içi aktivitesinde bir artışa işaret etti. Günlük işlemler yalnızca geçen hafta %4,58 arttı ve 25 Nisan’da 262.268 işlem görüldü.

Dahası, 25 Nisan’daki ortalama işlem değeri 20.487 dolardı. Rapor, bunu spot hacimlerdeki artışın yanı sıra daha yüksek blok üretim oranlarına indirdi. Ancak, işlerin patladığı sonucuna varmak için çok hızlı olmayın. Şimdi, BTC bir günde beş veya daha fazla cüzdan arasında geçiş yapıyor gibi görünüyor. Bu, HODLer’ların en iyi yaptıkları şeyi tekrar yaptıklarını gösteriyor.

BTC yükselecek mi?
BTC yükselecek mi?

BTC’nin 100 bin dolar seviyesine gelmesi mümkün mü?

Santiment verileri, trende olan ilginin 13 Mart civarında en son görülen seviyelere yükseldiğini ortaya koyduğundan, piyasa “dipten satın almak” isteyen yatırımcılar için hazır görünüyor.

Buna ek olarak, yatırımcılar iki piyasa arasındaki korelasyonun yakında düşeceğini veya daha da güçlenip artacağını görmek için güzel bir zaman. 100 bin dolar seviyelerine gelebilmesi için Mayıs ayının ilk haftasında yaşanacak hareketlilikler büyük önem arz ediyor.

ambcrypto

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.