Balenciaga, BTC ve ETH’yi ödeme olarak kabul edecek!

Kripto Haber TR – Kripto para birimleri son bir yılda giderek daha popüler hale geldi. Bu popülerlik nedeniyle, kripto para birimleri artık dünya çapında en iyi markalar tarafından bir ödeme aracı olarak onaylanıyor. Gelin Balenciaga cephesinde yaşanan gelişmeleri ele alalım.

Önde gelen bir lüks marka şirketi olan Balenciaga, kripto para birimlerindeki ödemeleri destekleyeceğini duyurdu. Fransız lüks markası, Amerika Birleşik Devletleri içinde bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kabul edeceğini söyledi.

Balenciaga kripto ödemelerini kabul ediyor

Balenciaga, Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmesi için bir neden vermedi. Ancak geçen hafta lüks markanın değeri keskin bir düşüş kaydetti ve oynaklıktaki bu artış endişeleri tetikleyerek şirketin iş modelini değiştirmesine neden olabilir. Hareket, müşterilerden gelen talepten de etkilenmiş olabilir.

Balenciaga kripto ödemelerini kabul ediyor
Balenciaga kripto ödemelerini kabul ediyor

Balenciaga, ABD’de bulunan tüm mağazalarında kripto ödemelerini kabul edecek. Ayrıca, bu kripto varlıkları, web sitesi aracılığıyla ürün satın alan ABD merkezli müşterilerden de kabul edecek. Balenciaga, bu ödeme seçeneğini küresel olarak diğer bölgelere ve e-ticaret platformlarına da genişletmeyi planlıyor.

Şirket, entegrasyonun gerçekten gerçekleşeceğini onaylamış olsa da, kullanılacak ödeme yöntemini hâlâ tartışıyor. Bitcoin ve Ethereum kabul edilen ilk para birimleri olacak, ancak gelecekte diğer kripto para birimlerini entegre etme planları da var. IT ayrıca kripto para birimi planlarının uzun vadeli olduğunu ve oynaklıktaki değişikliklerden korkmadığını da sözlerine ekledi.

Lüks markalar kriptoyu destekliyor

Balenciaga, kripto para birimlerini onaylayan tek lüks marka değil. Lüks perakendeciler, sektöre yılın başından beri sahip çıkıyor. Mart ayında Off-white, Londra, Milano ve Paris’teki popüler mağazalar için kripto ödemelerini kabul edeceğini duyurdu.

Son zamanlarda kripto ödemelerini onaylayan diğer markalar arasında Tag Huer ve LVMH Hoet yer alıyor. Bu şirketler, Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerini onayladı.

Gucci şu anda kripto para birimi planlarında kararlı olma konusunda liderliği alıyor. Lüks marka kısa süre önce bir Web3 ekibini tanıttı ve The Sandbox metaverse’de bir parça dijital gayrimenkul satın aldı. Sandbox, blockchain teknolojisine dayalı bir emlak platformudur.

The Sandbox’a yatırım yapmanın yanı sıra Gucci, takas edilemeyen tokenleri (NFT’ler) onaylayan ilk lüks marka oldu. İlk NFT’sini 25 Haziran’da piyasaya sürdü ve 25.000 dolara sattı. Gucci ayrıca iki NFT koleksiyonu daha yayınladı.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.