Avrupa Merkez Bankası faizi sabit tutacak!

Kripto Haber TR – Enflasyon seviyesi küresel olarak önemli ölçüde arttığına tanık olduk. Ancak Avrupa Merkez Bankası (ECB), faiz oranlarını değiştirmeyeceğini açıkladı.

ABD Federal Rezervi, ABD’de kırk yılın en yüksek seviyesinde oturan artan enflasyon seviyelerini frenlemek için para politikalarını tartışıyor. Ocak ayında, yükselen faiz oranlarına ilişkin spekülasyonların ardından finans piyasaları alt üst oldu.

CNBC tarafından yayınlanan rapora göre, ECB başkanının “Enflasyonun muhtemelen daha önce beklenenden daha uzun süre yüksek kalacağını, ancak bu yıl içinde düşeceğini” söylediğini belirtti. Ayrıca artan enerji ve gıda maliyetlerinin enflasyondaki mevcut artışı körüklediğini belirtti.

turky gKeG cover

Yükselen enflasyonun kripto üzerindeki etkisi

Daha önce de belirtildiği gibi, ABD Federal Rezervi, yükselen enflasyonu yavaşlatmak için faiz oranlarının yükseltileceğini ima ettikten sonra finansal piyasalar geri çekildi. Kripto para birimi, Kasım ayının en yüksek değerlerinden yarı yarıya düşüş yaşadı. Ayrıca, Ocak ayı sonlarında gerçekleşen Fed toplantısına rağmen piyasa önemli bir toparlanma sağlayamadı.

Kasım ayında analistler, Bitcoin’in küresel olarak yükselen enflasyon seviyelerine karşı bir önlem olarak benimsendiği için tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığını belirtti. Bununla birlikte, yükselen faiz oranlarıyla birlikte, özellikle kripto alanında, finansal piyasalarda tasfiyeler bekleniyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.