UltrAs, Tüm takımları kapsamayı hedefleyen o coin!

Kripto Haber TR – Bu yazımızda sunduğu imkanlar sebebiyle dikkatimizi çeken UltrAs (AS) kripto para birimini inceleyeceğiz.

UltrAs coin, kelime itibariyle çatı bir isimdir. Yani herhangi bir spor dalı fark etmeksizin takımını destekleyen her spor sever topluluğuna ‘UltrAs’ adı verilir. Gelin bu projenin neden dikkatimizi çektiğini, iyi ve kötü yanlarını birlikte inceleyelim.

UltrAs (AS) nedir?

AS, blockchain tabanında inşa edilmiş merkeziyetsiz, hiper deflasyonist, açık kaynak kodlu ve kelime itibariyle de anlaşılacağı gibi dünya üzerinde yer alan tüm spor dallarının ortak kripto parası olmayı hedefliyor. Peki bu bir fan token mi? Hayır. Fan tokenler yapısı itibariyle riskli birimlerdir. Sahip olduğunuz takım eğer kaybeder ya da kulüp içerisinde ciddi sorunlar olduğu vakit fan tokeniniz bundan etkilenir ve düşüşe geçer.

UltrAs oldukça bariz olan bu problemi gidermeyi hedefliyor. Genel kripto para piyasasında yer alan bir diğer sorun ise kripto para sahipleri her ne kadar ‘merkeziyetsiz’ bir ortam vaat etmelerine rağmen, kripto paranın ekosistemine müdahale etmekten geri kalmıyor. Bu müdahalelerin çoğunlukla arz yükseltme işlemi olduğunu söyleyebiliriz.

AS, halihazırda sahip olduğu maksimum arzı koruyarak ve %2 yakım işlemi yaparak adeti azaltıyor. Şu an için projenin teoride oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Fakat henüz geliştiriciler güven ortamı yaratacak sosyal medya, online etkinlikler ya da çevrimiçi toplantılar üzerinden kripto paralarını açıklamış değil.

AS, Ön Satışta!

Yapısı itibariyle oldukça yenilikçi ve iddialı olan kripto paranın aktif olarak ön satışı bulunuyor. Bu ön satışın sona ermesine yaklaşık 4,5 ay bulunuyor. AS’ın bir parçası olmak isterseniz aşağıda yer alan görsele tıklayabilirsiniz.

image
UltrAs (AS) Ön Satış

Bildiğiniz üzere yakın zamanda LUNA kripto parası çöktü. Bunun ana sebebi UST stabil koin olsa da, altında yatan psikolojik satış baskısının da etkisi büyük. UltrAs’ın önleyeceği bir diğer problem ise tam olarak bu.

Olası bir panik halinde balina diye tabir edilen profesyonel yatırımcılar satış yaparsa, %2’lik anlık yakım sayesinde fiyatını toparlaması amaçlanıyor. Ek olarak da her işlem sonunda elinde AS tutan yatırımcılara da %2 anlık olarak ödül cüzdanlarına aktarılıyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.