Tether, CoinDesk’in davaya dahil olmasına karşı çıkıyor!

Kripto Haber TR – Tether, CoinDesk’in stabilcoin veren kuruluş ile New York Başsavcısı arasında devam eden davaya katılımına resmi yanıt verdi. Haber kaynağı, davanın resmi tarafı olmayı talep ederek Ocak ayında yasal sürece katıldı.

En son dava dosyasında Tether, davanın argümanlarının Tether ve NYAG arasındaki anlaşmanın gerçeklerine dayandığını söyledi. CoinDesk’in şimdi davaya katılarak bu anlaşmanın şartlarını “yeniden müzakere edemeyeceğini” savundu.

Tether, haber kaynağının USDC stablecoin ihraççısı Circle ile aynı yatırımcıyı paylaştığı için CoinDesk’in davaya karışmasında bir çıkar çatışması olduğunu savunuyor. Ancak CoinDesk, Digital Currency Group (DCG) tarafından yapılan yatırımın açıklanmasıyla yasal durumunu güncelledi. Tether, konu ile alakalı şu açıklamayı yaptı:

CoinDesk mahkemeye katı gazetecilik etiği kurallarına bağlı olduğunu söylese de, bu işlemle ilgili kendi raporları, Tether ve diğerleri şikayet edene kadar okuyucularına bu bariz çıkar çatışmasını açıklamadı.

Tether’e göre yedek belgeler, Circle gibi rakiplerine avantaj sağlayabilecek ticari sırlar barındırıyor. “Hiçbir özel işletme, kârlılığı ve kendisini rekabetten farklılaştırma yeteneği için kritik olan yatırım stratejilerini kamuya açıklamaz. Bunu yapmak, rekabete istismar edilebilecek haksız bir iç görü kazandıracaktır.” diye sözlerine ekledi.

SV3J2KCRDZBORGKX26UCMRUCZA

Ayrıca firma, yalnızca NYAG’ın davayı çözmek için yasal yeterliliğe sahip olduğunu, çünkü zaten bir uzlaşma anlaşması imzaladığını belirtiyor. Bu davadaki davalıların “Dilekçede adı geçenler (OAG ve bireysel Temyiz Görevlisi)” olduğunu ekledi. Dosyalama, “CoinDesk, üzerinde anlaşmaya varılan şartları esasen yeniden müzakere etmek için gerçeğin ardından kendisini ekleyememelidir.

CoinDesk’in Tether ile yasal savaşı

Geçen yıl Haziran ayında CoinDesk, Tether’in rezerv detaylarına erişmek için Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası talebi (FOIL) başvurusunda bulundu. Tether, ana şirketi iFinex aracılığıyla, Şubat ayında ayrıntıları NYAG’a sunmuştu, ancak FOIL talebi, halkın devlet kayıtlarına erişim talep etmesine izin veriyor.

CoinDesk ilk başta bu talebi kazanamadı, ancak karara itiraz etti ve bu itirazı kazandı. Tether, bir New York mahkemesinden NYAG’ın, rekabet gücüne zarar verebilecek ticari sırlar içerdiğini söyleyerek bilgileri yayınlamamasını istedi. CoinDesk daha sonra kanıtlarını ve argümanlarını sunarak davanın bir parçası olmak için dilekçe verdi.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.