Shiba Inu fiyat tahmini: SHIB için durumlar kötü!

Kripto Haber TR – Shiba Inu fiyat tahmini yazımızda detaylı olarak SHIB cephesinde nelerin olduğunu ele alacağız. SHIB, son birkaç hafta içinde yakım oranını önemli ölçüde arttırdı. İncelemelerimiz sonucunda yakın zamanda 22,2 milyar SHIB tokeninin yakıldığını söyleyebiliriz. 

Tokenler 497 farklı cüzdan üzerinden yakıldı.

22 milyardan fazla SHIB tokeni yakıldı

Shiba Inu geliştiricileri, Shiburn adlı bir yakma mekanizması kurmak için Ryoshi Vision ile birlikte çalıştı. ShibaSwap borsasında işlem yaparak SHIB tokenlerini yakan topluluk üyeleri ödüllendiriliyor.

Bu işleyiş için mevcut yakma oranı, son 24 saat içinde %43,73 seviyesinde bulunuyor. Kripto para yakma, mevcut arzın bir kısmını “ölü cüzdan” olarak bilinen bir yanık cüzdan adresine göndermeyi içeren popüler bir kavramdır. Yakılan tokenler temel olarak dolaşımdan kaldırılır ve kripto para biriminin değer kazanması beklenir.

22 milyardan fazla SHIB tokeni yakıldı
22 milyardan fazla SHIB tokeni yakıldı

Özel anahtarlar bilinmediği için ölü cüzdanlara erişilemez. Bu nedenle, bu adreslere ayarlanan kripto para birimleri geri alınamaz. Yanıklar genellikle bir projenin büyümesini desteklemek isteyen topluluk tarafından yapılır. Terraform Labs topluluğu kısa süre önce popüler stablecoinin çöküşünün ardından LUNA tokenlerini yakmayı önerdi. 

Şu anda, dolaşımdaki arzda yaklaşık 6.9 trilyon LUNA tokeni var. Sayı, bu ayın başlarında UST sabitleyicinin kurtarılmasına yardımcı olmak için daha fazla LUNA tokeni basıldıktan sonra arttı. Ancak bu hamle boşunaydı, ancak artan arz LUNA’nın fiyatını nerdeyse 0 dolara düşürdü.

Kripto alanında token yakmak, bir şirketin yatırımcılarından hisse geri satın almasına benzer bir süreci içerir. Azalan arzdan varlığın fiyatı arttıkça, yatırımcılara geri değer verilir.

Shiba Inu fiyat tahmini

Artan yakıma rağmen, SHIB hâlâ zayıf bir fiyat hareketi yaşıyor. İkinci en büyük şaka kripto parası, Mayıs ayında büyük bir düşüş kaydetti. Token, ayın ilk haftasında %60’tan fazla düştü.

Shiba Inu fiyat tahmini
Shiba Inu fiyat tahmini

Kripto piyasası şu anda düşüş sinyalleri gösteriyor. Fiyat hareketi, SHIB’nin 0,000010$’lık daha düşük seviyeleri tekrar test edebileceğini gösteriyor. Bu, SHIB için kritik bir destek seviyesi çünkü 0,000009$ doların altına inmek, fiyatlarda daha fazla düşüş bekleyen yatırımcıların tasfiyelerini tetikleyebilir.

Öte yandan piyasa, SHIB’nin fiyatları etkileyen güçlü bir faktör devreye girene kadar mevcut seviyelerde işlem görmeye devam edebileceği son birkaç gün içinde konsolidasyon belirtileri gösterdi.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.