Mayıs ayında alınabilecek en iyi 3 NFT projesi

Kripto Haber TR – NFT pazarı, dijital sanat satın alan daha fazla yatırımcı ile geçen yıl katlanarak büyüdü. Bu eğilim, Mayıs ayında değeri artan çok sayıda heyecan verici NFT ile devam edebilir. Bu yazımızda Mayıs ayında koleksiyon yapabileceğiniz veya ticaret için alım yapabileceğiniz en iyi 3 NFT projesi hakkında bilgi vereceğiz. Gelin bu dijital varlıkları neden satın almanız gerektiğini açıklayalım.

Yatırım için en iyi 3 NFT projesi

NFT’ler günümüzde oldukça popüler olmuş durumda. Dijital sanat eserlerine olan yüksek ilgi sebebiyle siz değerli Kripto Haber TR takipçileri için detaylı bir rehber hazırladık. Gelin listemizin en başında yer alan Decentraland ile başlayalım.

1. Decentraland (MANA)

şimdi toplamak veya ticaret yapmak için en iyi NFT’ler listemizde en başta geliyor. Şu anda MANA 1,61 dolardan işlem görüyor. Dijital varlık, son 24 saatte %4,34’lük bir yükseliş ve son 7 günde %12,09’luk bir düşüş gördü. MANA, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5,90$’ın altına %72,61 bir oranda düştü.

screenshot www.tradingview.com 2022.05.05 13 44 22
1. Decentraland (MANA)

Yatırım yapmak için metaverse ekosisteminde en iyi NFT’leri arıyorsanız Decentraland harika bir seçenektir. Blok zinciri tabanlı açık dünya oyna-kazan kripto oyunu, kullanıcıların oyun içi avatarlar oluşturmasına ve arazi arsaları satın almasına olanak tanır. Heyecan verici kısım, bu arazi parçalarının NFT’ler olarak yapılandırılmasıdır; bu, sahiplerinin bunları değiş tokuş edip diğer kullanıcılara satabileceği anlamına gelir. Decentraland, Ethereum blok zincirinde barındırılmaktadır ve yerel para birimi MANA’dır. Metaverse konsepti popülerlik kazandıkça, Decentraland’ın oyun içi eşyaları da inanılmaz derecede popüler hale geldi ve ‘arazi parselleri’ hızlı bir şekilde satın alınmaya başlandı. Aktif olarak da yatırımcılar Decentraland Marketplace veya OpenSea üzerinden bu arsaları satın alabilir.

Yatırımcılar, MANA’yı kripto borsaları üzerinden satın alabilir ve bu para birimini sanat, giyim, silah ve arazi parselleri dahil oyun içi ürünleri satın almak için kullanabilir. Bu NFT’lerin değeri, Decentraland’ın evreni geliştikçe ve popülerlik kazandıkça artabilir, bu da onları şu anda toplamak veya takas etmek için en iyi NFT’lerden biri haline getirir.

Singapurlu milyarder Kwek Leng Beng’in elindeki Millennium Hotels and Resorts ve Lo ailesinin elindeki Regal Hotels Group, Decentraland’da sanal mülkler satın alarak metaverse ilk adımlarını attı. Millennium Hotels’e göre M Social Decentraland oteli, metaverse platformunda “herkesin sanal gerçeklik kozmosunu toplayıp keşfedebileceği bir yer” olmayı hedefliyor.

2. Sandbox (SAND)

Mayıs ayında toplamak veya takas etmek için en iyi NFT listemizin ikinci sırasında bir 3D Metaverse oyunu olan The Sandbox yer alıyor. Bu merkezi olmayan NFT oyun metaverse’i, uzman olmayan yatırımcıların sanal gerçeklik NFT’lerini tasarlamasına, satmasına ve bunlardan kâr etmesine olanak tanır.

screenshot www.tradingview.com 2022.05.05 13 45 14
2. Sandbox (SAND)

SAND, son 24 saatte %3,33 artışla 2,36$‘da fiyatlandırılmış durumda. Bu dijital varlık, son 7 gün içinde %7,38 düştü ve ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8,44$’ın %72,16 altında yer alıyor. Sandbox, blok zinciri ve oyun oynamayı birleştiren türünün tek örneği bir platformdur. Kullanıcılar, Sandbox’ın simgesi olan SAND’ı kullanarak projenin ilerleyişi hakkındaki görüşlerini paylaşabilir.

Ethereum tabanlı Sandbox, kullanıcıların varlıklardan ve oyun deneyimlerinden para kazanabileceği merkezi olmayan bir sanal ortamdır. Ayrıca, borsada işlem gören ürünler (ETP) sayesinde yatırımcılar The Sandbox’ın büyümesinden güvenli bir şekilde faydalanabilecekler.

3. Theta Network (THETA)

Mayıs ayında uzun vadeli olarak satın almanız gereken veya al sat yapmak için kullanabileceğiniz en iyi NFT listemizin sonunda Theta Network yer alıyor. Güncel oalrak THETA 2,56 dolardan işlem görüyor. Dijital varlık son 24 saatte %6,58 arttı. Ancak THETA son 7 gün içinde %9,50 düştü ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 15,90$’ın %83,92 altında.

Blockchain tabanlı bir ağ olan Theta, kullanıcıların eşler arası (P2P) bir ağ olan Theta ana ağında bant genişliği ve hesaplama kaynakları ticareti yapmanıza olanak sağlar. Theta’nın çekiciliği üç yönlüdür: kullanıcılar daha kaliteli akış hizmetlerinden yararlanır, içerik oluşturucular daha fazla para kazanır ve aracılar – video platformları – reklam ve abonelik gelirlerini artırırken altyapıdan tasarruf sağlar.

Kullanıcılar, ağ içeriğini izlemek ve ağ kaynaklarını paylaşmak için TFUEL tokenleri kullanır. Ayrıca, akıllı sözleşmelerle uğraşmak ve bunları geliştirmek gibi şeyler için ödeme yapmak için TFUEL’i kullanabilirler. Kullanıcılar THETA’yı stake ederek, diğer kullanıcılara önbelleğe alma gücü sunarak veya Theta.tv platformuyla etkileşime girerek TFUEL kazanabilirler.

Theta ile birlikte en iyi 3 NFT listemizin sonuna geldik. Değerli görüşlerinizi yorum olarak belirtirseniz seviniriz.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.