Floki Inu, agresif pazarlamaya devam ediyor

Kripto Haber TR – Dogecoin’in rakiplerinden biri olan Floki Inu, agresif bir pazarlama kampanyasına yeniden başladı. Önde gelen şaka kripto paralarından biri olan Floki, tren istasyonları ve şehrin popüler kırmızı otobüsleri de dahil olmak üzere Londra’nın toplu taşıma yerlerine reklam yerleştirmeyi planlıyor.

Floki Inu ekibi 23 Nisan’da agresif bir pazarlama kampanyasının yeniden başladığını duyurdu. Ekip, şaka kripto parasının 100 şehir otobüsüne yapıştırılan reklamlarda yer alacağını ve metro istasyonlarına 203 posterin asılacağını söyleyen bir blog yayınladı.

floki inu floki lands in top 10 token purchased by eth and bsc whale 1
Floki Inu, agresif pazarlamaya devam ediyor

Bu Floki tarafından yapılan ilk agresif pazarlama kampanyası değil. Geçen yılın sonlarına doğru şaka kripto parası, halka açık reklamlarıyla heyecan yarattı ve tüm kripto para reklamlarını yasaklama teklifini tetikledi.

Floki Inu ve Reklam stratejisi

Geçen yılki Floki Inu kampanyasında “Dogecoini kaçırdın mı? O zaman Floki’yi al.” reklamı ile, Londra Meclisi üyesi Sian Berry, kripto para birimlerinin kumara benzediğini ve riskli yapıları nedeniyle halka açık yerlerde reklamının yapılmaması gerektiğini belirten bir tweet yayınladı.

Floki Inu’nun geçen yılki pazarlama kampanyası, İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu’nun (ASA) reklamı yasaklaması ile düzenleyici incelemeyi tetikledi. Regülatör, Floki Inu reklamlarının “tüketicilerin kaybetme korkularını istismar ettiğini, kripto para birimine yapılan yatırımı önemsizleştirdiğini ve tüketicilerin deneyimsizliğinden yararlandığını” söyledi.

Floki Inu Pazarlama Direktörü Sabre, ekibin düzenleyici baskıya boyun eğmeyeceğini söyledi. Duyuruda Sabre, yeni Londra pazarlama kampanyasının ilkinden bile daha büyük olacağını ve Floki Inu için büyük bir kazanç olacağını söyledi. Bizzat şu açıklamayı yaptı:

Bazıları bu tarz reklamları İngiltere’de tamamen yasaklanmamızı istedi ve kripto karşıtı gündem karalama kampanyaları ve yanlış bilgilendirme yoluyla yoğun ve hızlı bir şekilde gelmeye devam ediyor. Floki Ekibi, ne olursa olsun her zaman yanımızda olacak.

İngiltere’nin ASA’sı kripto reklamlarını yasakladı

Floki Inu’nun yeni pazarlama kampanyası, ASA tarafından belirlenen kuralları ihlal edebilir. Bu yılın Ocak ayında ASA, Birleşik Krallık’ta hizmetlerinin reklamını yapan kripto para birimi firmalarını hedef alan yeni bir dizi yasak duyurdu. Düzenleyici, Crypto.com borsası tarafından Bitcoin ve getiri programlarını tanıtan iki reklamı yayından kaldırdığını söyledi. Reklamlar, hedef kitleye bu faaliyetlere katılma riskini bildirmede başarısız oldu.

Geçen Aralık ayında ASA, bilgisiz yatırımcılardan yararlandıklarını söyleyerek altı kripto para birimi şirketinin reklam vermesini engelledi. Firmalar ayrıca kripto para yatırımlarına atfedilen riskleri ifşa edemedi.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.