CoinMarketCap tartışmalı üç SHIB adresini kaldırdı!

Kripto Haber TR – Twitter’dan duyurulan açıklamalara göre CoinMarketCap, üç adet Shiba Inu cüzdan adresini kaldırdığı belirtildi. Üç adres Binance Smart Chain (BSC), Solana (SOL) ve Terra (LUNA) ağını kullanıyordu.

CoinMarketCap’in üç adresi ele geçirmesinden üç hafta önce, Twitter’daki kripto topluluğu, fiyat izleme platformunu “SHIB için bilerek üç sahte sözleşme adresi listelediği” gerekçesiyle suçladı. 

Shiba Inu geliştiricileri ayrıca, “Paranız geri dönüşü olmayan bir şekilde kaybolacağı için bu üç adresle etkileşime girmeyin” diyen bir uyarı yayınladı.

CoinMarketCap nasıl bir aksiyon aldı?

CoinMarketCap, geliştiricilere üç adresin solucan deliği adresleri olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Bu önde gelen şirket, üç adresin kaldırılmasına ilişkin bir açıklama yapmadı. Platformdaki SHIB token sayfasındaki bir uyarı da hâlâ görülebilir.

1200x 1

Shiba Inu geliştiricileri, üç adresle ilgili CoinMarketCap yanıtını kabul etmiş gibi görünse de geliştiriciler, platformun konuya müdahale ediş şeklinden memnun olmadıklarını belirtti. 19 Ocak’ta yayınlanan bir mektupta Shiba Inu geliştiricileri, zincirler arası platformlardaki güvenlik açıklarının riskini vurguladı. 

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin de çapraz zincirin tehlikelerini vurguladı. Geçen ay, birlikte çalışabilir birçok blok zinciri ağındaki küçük çaplı bir blok zincirine yapılan %51 saldırısının tüm sistem üzerinde yıkıcı etkileri olabileceğini açıkladı.

Bu ayın başlarında, Ethereum ve Solana blok zincirlerini birbirine bağlayan Wormhole köprüsünde ikinci en büyük merkezi olmayan finans saldırısı gerçekleşti. Bilgisayar korsanları, köprünün Solana tarafından 321 milyon dolar değerinde Ethereum çalmayı başardı ve Ethereum ağına aktardı.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.