Cardano Vasil yükseltmesi yakında gerçekleşecek!

Kripto Haber TR – Cardano vasil yükseltmesi için hazır olan test ağının bir hard fork’unu başarıyla gerçekleştirdi. Bu yükseltme ile ağda daha fazla ölçeklenebilirlik ve performans iyileştirmeleri olması bekleniyor.

En son açıklanan duyuruda, Cardano’nun arkasındaki teknoloji firması olan Input-Output Global (IOG) tarafından 3 Temmuz’da yapıldı. IOHK (IOG olarak yeniden adlandırıldı) geliştiricileri, borsaları ve hisse havuzu operatörlerini projelerini test ağında başlatmaya çağırıyor. Bu şekilde, Vasil ana ağda gerçeğe dönüşmeden önce gerekli ayarlamalar daha önce fark edilecektir.

https://twitter.com/InputOutputHK/status/1543692218799718401
Cardano Vasil Hard Fork

Cardano Vasil yükseltmesini Testnet’te uyguladı

Ana ağda başlatıldığında Vasil, bir dizi ölçeklenebilirlik özelliğini beraberinde getirecek. Bu özelliklerin arasında artan verim veya blok oluşturma hızı ve daha iyi “komut dosyası performansı ve verimliliği” bulunuyor. Ek olarak, tüm kullanıcılar düşük ağ maliyetlerinden faydalanacaktır. Dahası Vasil, Cardano ve diğer blok zincirler arasında birlikte çalışabilirliğe izin verecek.

Cardano, Vasil yükseltmesini Testnet'te uyguladı
Cardano Vasil yükseltmesini Testnet’te uyguladı

Şimdilik IOG, Vasil’in Cardano ana ağı için teklifinin yalnızca topluluk “rahat ve hazır” olduğunda yayınlanacağını söylüyor. Ancak şirket, bunun önümüzdeki dört hafta içinde yapılmasını bekliyor. Daha önce IOG, Vasil hard fork işlemini 29 Haziran için planlamıştı.

Ancak mühendis ekibi, ciddi olmayan birkaç hatayı düzeltmek için zaman kazanmak amacıyla etkinliği ertelemeyi kabul etti.

Blok zincirler giderek gelişiyor

Cardano için önceki büyük gelişme, akıllı sözleşme işlevselliğinin entegrasyonuydu. Ekosistem birkaç büyük sorunlara boğuşsa da, uzman geliştirici ekibi bu sorunları gidermeyi başardı.

Blok zincirler giderek gelişiyor
Blok zincirler giderek gelişiyor

DeFi Llama’ya göre, Cardano’nun toplam kilitli değeri (TVL) şu anda 115,85 milyon dolar. Merkezi olmayan borsa WingRiders, 49.7 milyon dolarlık bir TVL’ye sahip olan bu rakama en büyük katkıyı yapan kişidir.

Cardano Vasil yükseltmesi büyük bir anlaşma olmasına rağmen, ağın test ağında konuşlandırıldığına dair haberler ADA’nın fiyatına pek iyi gelmedi. Güncel olarak popüler kripto para birimi, %0,35 düşüş ile 0,44$’dan işlem görüyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.