Bu uygulama artık DOGE ve SHIB ile ödeme alacak

Kripto Haber TR – AMC Theatres, mobil uygulamasının artık çevrimiçi ödemeler için DOGE ve SHIB başta olmak üzere diğer kripto tokenlerini de destekleyeceğini duyurdu.

AMC Theatre daha önce sinema biletleri için daha fazla kripto para birimi kabul etmeye başlayacağına söz verdi ve şirket sözünü tuttu. AMC Theatres’ın CEO’su Adam Aron, bir Twitter gönderisinde, yeni eklenen kripto paranın kripto para ödeme hizmeti sağlayıcısı Bitpay ile ortak olduğunu doğruladı.

Adam Aron

Tokenlerin eklenmesinin ardından, AMC artık sinema biletleri için bu şaka kripto para birimlerini kullanarak çevrimiçi ödemeleri kabul edecek. Bu, AMC çevrimiçi ödeme portalında bulunan diğer ödeme seçeneklerine ek olarak sunulur. 

Ancak, olası bilet sahiplerine, ek seçeneklerden yararlanmak için Google Pay ve Apple Pay aracılığıyla uygulamanın en son sürümüne güncelleme yapmaları önerilir. Dogecoin ve Shiba Inu’nun kabulü ile şirket, çok çeşitli dijital varlık ödeme seçenekleri aracılığıyla kripto kullanıcılarına kolaylık sağlayacak.

Şirketler DOGE ve SHIB başta olmak üzere kriptoları benimsiyor

AMC’nin Dogecoin ve Shiba Inu’nun kabulüne ilişkin son duyurusu, Rappi’nin kripto ödemelerini kabul etmek için Meksika’da bir pilot program başlattığını duyurmasının ardından geldi. Rappi’nin Latin Amerika ülkelerinde birkaç operasyon ofisi bulunduğunu belirtelim.

Düzenleyici taleplerin bir sonucu olarak kripto para birimleri için zorlu ortam, dijital para birimlerinin benimsenmesini etkilemedi. Ana akımdaki daha fazla şirket, dijital para birimlerini mal ve hizmetleri için ödeme yöntemleri olarak benimsedi. Dogecoin ayrıca bir ödeme seçeneği olarak popülerliğini artırmaya devam ettiği için birkaç yatırımcıdan artan ilgi gördü.

Mart 2021’de kripto ATM sağlayıcısı Coinflip, Dogecoin’i ABD’deki 1.800 ATM’sinde listelediğini duyurdu. Aynı ay içinde Dallas Mavericks, ödeme planına Dogecoin’i ekleyerek yatırımcılar ve destekçilere biletler, formalar ve diğer birçok spor ürünlerinin satışı yapılacak.

Yine geçen yıl Revolut, tüm dünyadaki perakende yatırımcılar arasında şaka tabanlı tokenin popülaritesinin artmasının ardından Dogecoin’e sahip olduğunu duyurdu.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.