Axie Infinity geliştiricileri, SLP token arzını düşürecek!

Kripto Haber TR – Popüler blockchain oyun platformu Axie Infinity, ödül sisteminde değişiklik yaptığını duyurdu. Geliştiriciler, bu değişikliklerin “büyük, kalıcı bir ekonomik çöküşü” önlemek için gerekli olduğunu kaydetti.

Uygulanacak değişiklik, SLP arzını azaltmayı içerir. Arz yaklaşık %56 oranında azaltılacak. Axie Infinity, popülaritesi 2021’in sonlarına doğru yükselen, oynayarak kazanılan bir platformdur. Platformun çalışma mantığı, kullanıcıların eğlence yoluyla para kazanmalarına olanak tanır. Axie Infinity oyunu, oyuncuların “axies” toplamasına, üretmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanır. 

slp coin nedir yorum gelecegi 0Bbt cover

Oyuncular görevleri yerine getirdikçe, Smooth Love Potion (SLP) tokenleri ödüller kazanırlar. Bu token, oyun içi gereksinimler için de kullanılabilir.

Axie Infinity geliştiricileri SLP arzını düşürecek

Axie Infinity geliştiricileri artık SLP’nin arzını azaltmak istiyor ve bu değişikliğin “ ilaç” olacağını ve oyunun gelecekteki başarısını garanti etmek için gerekli olduğunu düşünüyor. Bu değişiklikler tam olarak uygulandığında SLP arzının %56 oranında düşmesi bekleniyor.

AXS geliştiricileri konu ile alakalı şu açıklamayı yaptı:

Bu girişimimiz insanları her gün oynamaya teşvik etmek için harikaydı, ancak şimdi SLP için toplu bir emisyon mekanizması haline geldi. Günlük görevi kaldırarak yaklaşık 45 milyon SLP azaltmayı düşünüyoruz.

Yaklaşan diğer değişiklik, oyunların ödül yapısında yer almakta. Axie Infinity, ödül programı için 5 milyon dolarlık bir ödül fonu oluşturacak. 19. sezonda 3000 AXS tokenini gelecek sezonda 117.676 tokene yükseltildi. Bu ödül, skor tablosundaki en iyi 300.000 oyuncuya verilecek.

Basitçe söylemek gerekirse, büyümeye öncelik verdik ve milyonları bünyemize kattık. Bu yaklaşım olmasaydı, Axie’nin birkaç bin oyuncuyla küçük, niş bir oyun olarak kalması muhtemeldi.

Bu değişikliklerin haberi, SLP için güçlü bir yükseliş rallisini ateşledi. CoinGecko’ya göre, geçen hafta SLP %106 değer kazandı. Ancak, o zamandan beri biraz geri çekildi. Axie Infinity’nin kazanımları, geçen hafta %19.7’lik bir kazançla daha geniş kripto pazarında toparlanma ile aynı zamana denk geldi.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.