XTM fiyat analizi: Torum, yüzde 90 değer kaybetti

Kripto Haber TR – XTM fiyat analizi yazımızda Torum’un güncel olarak ne konumda olduğunu ve hangi yönde ilerleyeceğini açıklayacağız. Kripto para piyasası son 2 haftadır iyi performans göstermiyor ve piyasada 1 trilyon doların üzerinde tasfiye ile çoğu token kırmızı bölgede işlem görüyor. Torum (XTM), son durgunluk sırasında en kötü etkilenen tokenlerden biri oldu.

Torum, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %91 düştü. Bu artışın ana sebebi, kripto para piyasasının büyük bir boğa koşusunda olduğu geçen yıl Kasım ayında yaratıldı.

XTM fiyat analizi: Düşüş devam edecek mi?

XTM sadece bir haftada yaklaşık %58’lik bir düşüş kaydetti. Değeri, 17 Ocak’ta yaklaşık 0,48 dolardan, yazı yazılırken 0,24 dolara düştü. Durgunluk, hâlâ kaydedilmekte olan büyük bir satıştan kaynaklanıyor. Bu sebeple XTM hâlâ düşüş trendini sonlandırmaktan uzak olabilir. 

Kripto piyasası desteği şu anda oldukça zayıf, bu da XTM için daha fazla düşüşe işaret ediyor. Bu noktada bir düşüş, XTM’yi 0,20$ destek seviyesine doğru itecektir. Daha güçlü bir düşüş eğilimi de tokeni bu desteğin altına itebilir ve XTM 0,18 doları test edebilir. Bu seviyelerde, alıcı desteği herhangi bir iyileşme sağlamak için çok zayıf olabilir.

d9QjN0HY torum 1024x576 1

XTM, kâr elde etmek isteyen yatırımcıların hold listesine girerse, toparlanma yolda olabilir. Mevcut fiyatlarla, kripto para hâlâ tüm zamanların en düşük seviyesinin önemli ölçüde üzerinde; dolayısıyla düşüş trendi, ucuz fiyatlarla birikim yapmak isteyen yatırımcılar için bir fırsat sunabilir.

XTM için artış bekleniyor mu?

Yatırımcılar aşırı kayıplarla satış yapmak istemezlerse, Torum’un düşüş trendi yakında tükenebilir. Fiyat konsolide olursa, XTM’nin düşüş trendi durabilir. Bununla birlikte, fiyat toparlanmasına yönelik herhangi bir önemli kazanım, yalnızca daha geniş kripto para birimi piyasasından destek gelirse gerçekleşeceğini düşünüyoruz.

XTM bir toparlanma yaparsa, 0,25 dolarlık bir sonraki dirence ulaşılabilir. Bu seviye, bir boğa koşusu durumunda alıcılar satışı durdurup satın almaya başlarsa kolayca elde edilebilir. Piyasa desteği de gelebilir ve XTM’yi 0,30 dolar ve üzeri yüksek seviyelere doğru itebilir. Ancak, alıcıların önemli bir kısmı bu fiyattan yine de zararda olacaktır; bu nedenle herhangi bir zayıf geri tepme sürdürülemeyebilir.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.