Bu futbol devi, Bitcoin ile bilet alınmasına izin verecek!

Kripto Haber TR – Meksika’nın önde gelen futbol kulübü Tigres, taraftarların Bitcoin ile bilet satın almasına izin verecek. Kulüp, bu girişim için Bitso ile ortak olacak. Hareket, Latin Amerika’da kripto para biriminin benimsenme seviyesi önemli bir büyüme kaydettikçe geldiğini belirtelim.

Meksika’nın birinci sınıf futbol liginin yedi kez şampiyonu olan Tigres, taraftarların Bitcoin kullanarak maç ve etkinlik biletleri satın almasına izin vermek için Bitso ile bir ortaklığını duyurdu. Bitso, Latin Amerika’nın önde gelen kripto para borsasıdır.

Tigres, Bitcoin ile bilet alınmasını mümkün kılacak

Tigres, en büyük rakiplerinden biri olan Amerika ile karşı karşıya olduğu için bu hafta sonu satın alımlar mümkün olacak. Bitso’nun kurucu ortağı Daniel Vogel’e göre, ortaklık spor etkinliklerinde günlük kripto para kullanımını artıracak. Maç biletleri, şirketin CEO’su Walter Gonzales ile birlikte, kripto para birimlerinin başarılı bir varlık sınıfı haline geldiğini ve başarıyı kabul etmeyenlerin mevcut trendlere geçemediklerini söyleyerek Boletomovil aracılığıyla düzenlenecek. Gonzales, konu ile alakalı şu açıklamayı yaptı:

Boletomovil ve Bitso arasındaki bu anlaşma ile taraftarlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikler yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

Club Tigres Başkanı Mauricio Culebro Galvan, “Tigres geleceğe bakmaya devam etti ve Bitso ile birlikte daha büyük hizmetler sunmaya devam etmek için yeni girişimler kesinlikle gelecek” dedi.

Futbol, ​​Meksika’daki en popüler sporlardan biridir. Bir araştırma, yerel nüfusun %55’inden fazlasının futbolla ilgilendiğini ve yerel takımı desteklediklerini gösterdi. Tigres stadyumu, iç saha maçlarında 40.000’den fazla taraftar görüyor.

Latin Amerika’daki kripto benimsenmesi

Yakın tarihli bir rapora göre, Latin Amerika’da lider bir dağıtım şirketi olan Rappi’nin Bitcoin ödemelerini destekleyerek kripto para birimlerine gireceğini söyledi. Rappi, Bitcoin ödemelerini desteklemek için Bitso ile ortaklık kurdu.

SFL Maven’in ayrıca kripto sektörüne girme planları da bulunuyor. SFL Maven, metaverse’de gerçek ve sanal dünyada pahalı mücevherler için ödeme yaparken Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini söyledi.

SFL Maven’in CEO’su Joseph Ladin şu cümleleri aktardı:

reklam

Bitcoin ve dijital ödeme sistemlerinin geleceğine ve fiat para birimi sistemlerinin parasal genişleme, teşvik ve teşviklere tabi oldukları için bilançodaki varlıkların üretkenliği için bir risk oluşturduğuna inanıyoruz.


Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.