AC Milan taraftar tokeni oluşturuyor, detaylar neler?

Kripto Haber TR – İtalyan futbol kulübü AC Milan, taraftar tokeni oluşturmak için fintech blockchain şirketi Chiliz ile işbirliği içinde $ACM taraftar tokenini piyasaya sürdü. ACM, halihazırda destekçiler tarafından Socios.com internet sitesi üzerinden alınabilir.

Güncel olarak ACM token %0,65 düşüş ile 3.99 dolar civarında hareket etmektedir.

AC Milan Taraftar Tokeni hakkında neler biliniyor?

Token sahipleri, taraftarların her sezon kulüp kararlarında oy kullanma hakkı, VIP ödülleri ve deneyimleri, özel kulüp ve sponsor promosyonları ve diğer birçok ayrıcalık dahil olmak üzere bir dizi avantajlara erişebiliyor. AC Milan taraftar tokeni sahipleri, taraftarların 2020-2021 futbol sezonunun geri kalanında ilk takım oyuncularına ilham verecek yeni bir kulüp sloganına karar vermelerini istiyor. 

fbl ita seriea ac milan crotone 1

AC Milan, tüm zamanların en başarılı kulüplerinden biri olarak dünya kulüp futboluna adını yazdırmıştır. 18 FIFA ve UEFA kupasına sahip olan Rossoneri, Asya’da 500 milyonun üzerinde büyük bir takipçi kitlesine ve büyük bir hayran kitlesine sahip. Milan kulübü, taraftarların katılım platformunda bir dizi başka Avrupa kulübüne katılacak ve önemli rakipleri Juventus zaten orada olacak.

Juventus taraftarları, platformu takımın gol kutlama şarkısını oylamak için de kullandı. PSG taraftarları, kaptanın kol bandına takılacak bir mesaj seçti ve sezonun oyuncusu ödüllerini oyladı. FC Barcelona taraftarları, Camp Nou soyunma odası için bir sanat eseri tasarladı.

Spor dünyası kriptoya giriş yapıyor

Futbol kulüplerinin yanı sıra, diğer spor organizasyonları, pandemi sırasında taraftarlarla iletişimde kalabilmenin bir yolu olarak zaten kriptoyu arıyorlar. Team Heretics, NAVI, OG ve Alliance gibi e-spor organizasyonlarının tümü platformda kendi taraftar tokenleri satışına başladı.

Ultimate Fighting Championship (UFC) organizatörleri şimdiden küresel bir hayran katılımı anlaşması imzaladı ve Mixed Martial Arts (MMA) organizatörleri önümüzdeki aylarda benzer bir proje başlatmayı planlıyor.

Chiliz, başlangıçta ‘Milan Devils’ tokenini satın alan hayranlara, coinlerinin önümüzdeki haftalarda $ACM tokenine dönüştürüleceği konusunda güvence verdi.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.