Bitcoin için yükseliş çanları çalıyor, işte detaylar!

Kripto Haber TR – Dijital varlık yöneticisi CoinShares’in yakın tarihli bir raporuna göre, geçen hafta kripto piyasasında büyük bir artış olduğu belirtildi. Bu artış, geçen yıl Aralık ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak 127 milyon dolara ulaştı. 

Son zamanlarda kripto piyasasında büyük bir düşüş hakim. Piyasadaki son düşüş eğilimine rağmen kurumsal yatırımcıların hâlâ kripto para birimleriyle ilgilendiğini gösteriyor. Ek olarak, Rusya’daki döviz jeopolitik gerilimi ve küresel etkisi, kurumsal yatırımcıların kripto varlıklarına olan ilgilerini etkilemedi.

Bitcoin BTC Tarihin En Buyuk Boga Kosusuna Baslayabilir
Bitcoin için yükseliş çanları çalıyor, işte detaylar!

Avrupa merkezli fonlar 24 milyon dolarlık bir çıkış kaydederken, Kuzey Amerika fonlarında girişler 151 milyon dolara yükseldi.

Bitcoin boğa sezonuna girebilir

Beklendiği gibi Bitcoin, kurumsal yatırımcılar için baskın kripto varlığı ve en önemli yatırım seçeneği olmuştur. Piyasa geçen hafta kripto para birimi için 95 milyon dolarlık bir giriş kaydetti ve bu, geçen yıl Aralık ayından bu yana en yüksek seviyesini işaret ediyor.

Öte yandan, piyasa aynı hafta Ethereum (ETH) tabanlı ürünler için 25 milyon dolarlık bir giriş kaydetti. Çok varlıklı kripto para birimi fonları için girişler geçen hafta 8,6 milyon dolara ulaşırken, bireysel altcoinlere dayalı olanlar sabit kaldı. CoinShares Crypto Fund 21.5 milyon dolarlık bir çıkışa sahipken, Purpose Crypto Fund girişlerin en büyüğünü 130 milyon dolar olarak kaydetti. Kripto piyasası ayın başından bu yana %10 küçülmüş olsa da, kripto piyasasındaki genel algı olumlu olmaya devam ediyor.

Zincir içi bir analiz sağlayıcısı olan Glassnode, önde gelen borsalardaki Bitcoin bakiyelerinin son yedi ay boyunca net bir negatif kaldığını belirtti. Kripto borsalarına giren ve çıkan akışlar, piyasa duyarlılığını belirlemek için kullanılabilir. Daha fazla giriş kaydedildiğinde, yatırımcıların tasfiye etmek istediğini gösterir. Öte yandan, kripto fonlarının borsalardan çıkması, varlıklarına tutunduğunu gösterebilir.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.