Bitcoin fiyat tahmini: BTC, 40 bin dolara tutunacak mı?

Kripto Haber TR – Bu yazımızda detaylı olarak Bitcoin fiyat tahmini yapacağız. 11 Nisan’da BTC, 40 bin doların üzerinde gezinirken ara ara 39.223 dolara geriliyor. Geçen haftadan beri Bitcoin fiyatı 39.000$ ile 41.500$ fiyat seviyeleri arasında dalgalanıyor. 

BTC fiyatı, ayıların varlığı nedeniyle marjinal bir şekilde işlem görüyor. Oluşan şamdanlar, alıcıların ve satıcıların piyasanın yönü konusunda kararsız olduklarını gösteriyor.

  • Direnç Seviyeleri : 70.000$, 75.000$, 80.000$
  • Destek Seviyeleri : 50.000$, 45.000$, 40.000$
BTCUSDDaily Chart April 16
Bitcoin fiyat analizi: BTC, 40 bin dolara tutunacak mı?

14 Nisan’dan bu yana, Bitcoin’in fiyatı 40.000$ psikolojik fiyat seviyesinin üzerinde konsolide edildiğinden BTC’nin fiyatı marjinal bir şekilde işlem görüyor. Doji şamdanlarının varlığı nedeniyle en en büyük kripto para birimi fiyat hareketi yavaşlamış durumda.

Alıcılar geçen haftadan itibaren 40.000 dolarlık fiyat seviyesini savunuyorlar. Bitcoin artış yaşamaya başlaması takdirde alıcıların 42.600 dolardan yüksek bir ret ile karşı karşıya kalması muhtemel. Boğalar 42.600 dolardan direnci kırarsa, BTC/USD 45.400 dolardan bir sonraki dirence yükselebilir. Alıcılar son zirveyi kıramazsa, Bitcoin mevcut desteğin üzerinde menzile bağlı hareketine devam edecek. Aşağı yönde ayılar mevcut desteği kırarsa Bitcoin 37.000 dolara düşecek.

Bitcoin fiyat tahmini

Michael Saylor, Microstrategy’nin CEO’sudur. CEO, şirketin yaklaşık %68,1’ine sahip. Şirketin hissedarlarına, daha fazla Bitcoin satın almak ve elinde tutmak için rezerv varlık stratejisini “şiddetle takip etme” niyetini kamuoyuna duyurdu. Başka bir deyişle MicroStrategy, şirketten yatırımcılara gönderilen mesaja göre Bitcoin alıp elinde tutmaya ara vermeyecek. 

Yayınlanan bir rapora göre Saylor’un halka açık şirketi, 129.218 BTC ile dünyanın en büyük tek cüzdanlı Bitcoin (BTC) sahibidir. Mevcut holdingin değeri yaklaşık 5.1 milyar dolar. Saylor hissedarlara yazdığı mektupta, şirket yöneticilerinin sorumluluk sigortası yaptırmalarının zor olduğunu belirtti. Bu nedenle Saylor, sigortayı cebinden sağlamıştır.

BTCUSD4 Hour Chart April 16
Bitcoin fiyat analizi

Bu arada, BTC 40 bin doların üzerinde gezinirken Bitcoin aktif olarak 40.390 dolardan işlem görüyor. 40.000 doların üzerindeki mevcut konsolidasyon, olası bir kırılmaya veya bozulmaya yol açabilir. Ancak Doji şamdanlarının varlığı nedeniyle BTC fiyatının yönü bilinmiyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.