Bitcoin alınır mı, işte detaylar!

Kripto Haber TR – Bitcoin fiyatı haftaya oldukça düşüş yaşayarak başladı. Hâl böyle olunca çoğu yatırımcı “Bu fiyattan Bitcoin alınır mı?” sorusunu kendine sormaya başladı. Gelin akılda kalan tüm soruları cevaplamadan önce özet niteliğinde destek ve direnç seviyesini inceleyelim:

  • Direnç Seviyeleri: 37.000$, 39.000$, 41.000$
  • Destek Seviyeleri: 23.000$, 21.000$, 19.000$

Bu seviyeden Bitcoin alınır mı?

BTC/USD, 30.000 doların üzerinde tutunamaması nedeniyle aktif olarak 29.500 dolardan fiyatlandırılmış durumda. Bununla birlikte, diğer büyük dijital varlıklar 9 günlük ve 21 günlük hareketli ortalamaların altında işlem yaparken benzer kayıplar yaşıyor ve piyasada düşüş hakim.

Bu seviyeden Bitcoin alınır mı?
Bu seviyeden Bitcoin alınır mı?

BTC/USD şu anda kanal içinde konsolide oluyor ve bu modelin önceki trend yönünde kırılmasının devam etmesi bekleniyor. Bu arada BTC/USD’nin 23.000$, 21.000$ ve 19.000$’lık kritik destek seviyelerine doğru hareket edebilecek 9 günlük ve 21 günlük hareketli ortalamaların altında kalması bekleniyor

Yine de Bitcoin fiyatı 9 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkarsa; fiyat 35.000$ ‘lık hayati dirence yükselebilirken, başka bir yükseliş hareketi önde gelen kripto parayı sırasıyla 37.000$, 39.000$ ve 41.000$ direnç seviyelerine götürebilir. Ayrıca, teknik gösterge Göreceli Güç Endeksi (14) şu anda aşırı satım bölgesinden uzaklaşıyor ve bu da piyasada olası bir yükseliş hareketinin olabileceğini gösteriyor.

BTC/USD orta vadeli trend: Ayı

Piyasa hafta sonuna düşüş ile başlamışken, güncel fiyatı 9 günlük ve 21 günlük hareketli ortalamaların daha da altına düşerse, bir sonraki destek seviyesine 27.000$ ve altında ulaşabilir.

Bununla birlikte, boğalar BTC’yi kanalın üst sınırının üzerine iterse, Bitcoin fiyatı 34.000$ ve üzeri potansiyel direnç seviyesine ulaşabilir. Şimdilik, teknik gösterge Göreceli Güç Endeksi (14) 50 seviyesinin altına düştüğü için piyasa düşüş trendi yaşamaya devam edebilir.

Kripto Haber TR yazarı olarak Ayı piyasasının kısa süreceğini düşünüyoruz. Bitcoin de dahil olmak üzere tüm kripto paralar uzun süredir düşüş yaşıyor. Kişisel tahminimiz Mayıs ayının sonuna kadar Bitcoin’in 40 bin dolar seviyelerine gelmesi yönünde.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.