XRP, 1 dolar seviyesini kıracak mı?

Kripto Haber TR – Ripple (XRP/USD) fiyatı bu hafta en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu. 21 Aralık’tan bu yana en yüksek seviyede işlem görüyor. Mevcut fiyat, bu yılki en düşük seviyenin yaklaşık %60 üzerinde yer almakta.

Ripple fiyatının yükselmesinin birkaç nedeni var. İlk olarak genel piyasanın yükseliş rallisi, diğer kripto para birimlerinin genel güçlü performansının bir parçası olarak görülüyor. Bitcoin 44.000 doların üzerine çıkarken, Ethereum 3.100 doların üzerinde rahat bir şekilde işlem görüyor. Sonuç olarak, tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 2 trilyon doların üzerine çıktı.

İkincisi, iyileşen piyasa duyarlılığı nedeniyle XRP yatırımcıları tekrardan alım yapmaya başladı. Buna iyi bir örnek korku ve açgözlülük endeksidir. Yakından izlenen gösterge, geçen haftanın en düşük seviyesi olan 30’dan şu anki 45’e taşındı. Bu, yatırımcıların kripto para birimleri konusunda daha rahat olduklarının bir işareti olarak görüyoruz.

Ripple, 1 dolar seviyesine ulaşacak mı?

Konuya hakim olmayanlar için SEC, Aralık 2020’de Ripple aleyhine dava açtı. Dava, şirketin ve yöneticilerinin gerekli süreci takip etmeden 1,5 milyar dolar topladığını iddia etti. Ripple iddiaları reddetti ve Mary Jo White’ı avukatı olarak işe aldı, Daha önce SEC’de üst düzey bir avukattı. 

Analistler, Ripple Labs tarafından kazanılan bir zaferin XRP ve diğer kripto para birimleri için iyi bir şey olacağına inanıyor. Birincisi, Ripple’ı kaldıran borsaların hizmeti sunmaya başlayacağı anlamına geliyor.

XRP fiyat tahmini

ripple price 1024x496 1

Günlük grafiğe baktığımız zaman XRP fiyatının son birkaç gündür güçlü bir yükseliş eğiliminde olduğunu görüyoruz. Sonuç olarak, kripto para azalan kanalın üst tarafının üzerinde hareket etmeyi başardı. MACD yükseliş trendindeyken, 25 günlük ve 50 günlük hareketli ortalamaların biraz üzerinde hareket etti. 

Bu nedenle, boğalar kilit direnç seviyesinin 1$ olmasını hedefledikçe Ripple fiyatının yükselmeye devam etme olasılığı var.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.