Terra kurucusu UST’nin gidişatını yorumladı!

Kripto Haber TR – Terra Kurucusu Don Kwon son zamanlarda Terra’ya yönelik oldukça ciddi adımlar attığını söyleyebiliriz. Unchanged podcast’indeki bir röportaj sırasında Bitcoin (BTC) ve fiyatının TerraUSD (UST) üzerindeki etkisi hakkında konuştu.

Kwon, BTC fiyatındaki bir düşüşün UST’nin istikrarına zarar verebileceğini itiraf etti. Bununla birlikte, Terra projesi için iyi bir şey olacak olan Bitcoin’in uzun vadeli büyümesine güçlü bir güven duyduğuna dikkat çekti.

Terra kurucusu, Bitcoin’in Uzun vadede büyüyeceğini düşünüyor

Kwon, Bitcoin’in kısa vadeli oynaklığa sahip olmasına rağmen, kripto para biriminin uzun vadeli kazançlarına güvendiğini belirtti. Sonuç olarak, Bitcoin’in kısa vadeli oynaklığı konusunda endişeli olmadığını açıkladı.

do kwon 22
Terra kurucusu, Bitcoin’in Uzun vadede büyüyeceğini düşünüyor

Terra, birkaç gün önce 2,943 BTC satın aldıktan sonra Bitcoin varlıklarını 1,45 milyar dolara çıkardı. Şirket, USR teminatının %40’ı olarak Terra’nın hazinesine daha fazla Bitcoin eklemek istiyor. Bitcoin’in satın alınmasının ardından Terra, 1,5 milyar dolar ile Tesla’nın ve 5 milyar dolar değerinde BRC ile Micro Strategy’nin ardından üçüncü en yüksek tek cüzdan BTC sahibi oldu. Kripto paralar ile ilgili içerik üreten YouTuber danku_r, BTC’nin Terra’nın hazinesine eklenmesinin, UST talebinde beklenmedik bir geri çekilmenin etkisini kapatabileceği için harika bir hamle olduğuna dikkat çekti. 

Karar, piyasa belirsizliğinden kaynaklanan düşüşü önleyebileceğini veya yumuşatabileceğini umarak gerçekleştiğini düşünüyoruz. Kwon’a göre, hazinenin hedeflerinden biri, BTC’nin en büyük tek cüzdan sahibi olmasını sağlamak. Michael Sailor’un MicroStrategy’sini en üst konumdan tahttan indirmesi gerekeceği düşünüldüğünde, bunu başarmak kolay olmayacak. Bu, Terra’nın bunu mümkün kılmak için 125.051 BTC’den fazlasını alması gerektiği anlamına gelir.

Terra zaten sahip olduğu Bitcoin adeti olarak Tesla’ya yaklaştı, ancak BTC varlıklarını yakın zamanda satmak istemeyen MicroStrategy’den kurtulmak uzun zaman alabilir. Fakat halihazırda uyguladıkları politikayı Kripto Haber TR ekibi olarak oldukça yerinde buluyoruz.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.