Ripple fiyat tahmini: XRP için kritik seviye!

Kripto Haber TR – Ripple fiyat tahmini yazımızda XRP cephesinde neler olup bittiğini açıklayacağız. Haftalık bir zaman diliminde destek seviyesinin altına düştüğü için ilginç bir görünüm sergiliyor. LUNA krallığı çökerken bu düşüş eğilimi kaçınılmaz olmuştur. Domino etkisi sadece BTC tarafından değil, tüm ekosistem tarafından da hissediliyor.

  • XRP fiyatı, haftalık 0,395 dolar destek seviyesi civarında geziniyor.
  • Bu direnç seviyesinin kırılması, Ripple’ı %50 oranında artışa işaret eden 0,186$’lık seviyeye hızlı bir şekilde ulaşabilir.
  • Alıcılar 0,621$ direnç seviyesinin üzerinde toparlanmayı başarırsa, düşüş tezini geçersiz kılacaktır. 

Geçen hafta tanık olunan vahşete rağmen, Ripple’ı daha da aşağı çekebilecek unsurlara değinelim.

Ripple fiyat tahmini

XRP fiyatı, 12 Nisan’dan bu yana düşüş yaşıyor ve en düşük salınımlar 0,621 dolar destek seviyesi civarında bir taban oluşturuyor. Bu konsolidasyon, Mayıs ayının ikinci haftasında belirleyici bir bozulma görülmeden önce bir yıldan fazla bir süredir görülüyordu. O zamandan beri, XRP fiyatı şu anda 0,382 dolardan işlem gördüğü yere %32 oranında geriledi. Büyük düşüş, UST stabil kripto paranın istikrarsızlığı nedeniyle LUNA fiyatındaki %98’lik düşüşün ardından tüm kripto piyasasının satış çılgınlığı içinde olmasıyla geliyor.

0,395 dolarlık haftalık destek seviyesi kontrol altında gibi görünse de, işler dışarıdan göründüğü kadar basit değil. Bitcoin 28.200 dolar civarında gezinirken, özellikle 2021 likidite havuzlarının çoğuna düştüğü için bir rahatlama rallisi başlama şansı yüksek.

Bununla birlikte, önde gelen kripto paranın piyasa değerinde daha fazla düşüş yaşanırsa, XRP fiyatının yukarıda belirtilen destek seviyesini parçalamasına neden olacaktır. XRP, 2017’den bu yana fiyat hareketi için 0,186$’lık kontrol hacim noktasını yeniden test etmek için %53 oranında çökebilir.

XRP neden yükselmiyor?

Yukarıda belirtilen bu nokta, XRP fiyatı için 2017’den bu yana en yüksek hacmin alınıp satıldığı yerdir ve bu da onu kritik bir bükülme noktası haline getirir. Böylece, 0.186$ seviyesi muhtemelen istikrarlı bir destek görevi görecek ve birikimin resme girdiğini görecek.

0,395 doların üzerinde tutunamazsa, XRP fiyatı için kartlarda %50’lik bir düşüş olduğunu belirtelim.

XRP neden yükselmiyor?
XRP neden yükselmiyor?

XRP fiyatının gaddar ve aşırı satım niteliğini daha fazla temsil eden 365 günlük MVRV göstergesi, geçen yıl XRP satın alan yatırımcıların ortalama kâr/zararını belirler. Negatif bir değer, piyasa katılımcılarının zararda olduğunu ve satma olasılığının daha düşük olduğunu gösterir ve uzun vadeli sahipler için “hodl” fırsatını temsil eder. 

Geçmiş veriler, XRP fiyatının son satışlarının 365 günlük MVRV’yi -%53’e koyduğunu belirtiyor. Bu seviyeler en son Ripple’ın 0,0046 dolar civarında gezindiği Ekim 2015’te görüldü. Bu görünüm, kitlesel olarak eşi görülmemiş satışı temsil ediyor ve uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, birikim yapmak için iyi bir yer olabilir. Yine de, Bitcoin fiyatındaki bir başka çöküş, mevcut destek seviyesini tamamen ortadan kaldırabilir ve havale tokeni olarak hizmet veren kripto paranın %50 oranında azalmasına sebep olabilir.

XRP neden yükselmiyor?
XRP neden yükselmiyor?

Boğalar, Ripple’ı 0,621$’a doğru iterek 0,395$’dan bir toparlanma başlatmayı başarırsa, kenarda kalan yatırımcıları piyasaya yeniden girmeye teşvik edebilir. Bu koşullar altında, alıcıların düşüş tezini geçersiz kılmak için haftalık grafikte XRP fiyatını 0,621$ seviyesinde yer alan desteğin üzerinde itmesi gerekecek. 

fxstreet

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.