Chainlink fiyat tahmini: LINK, yakında ATH yapabilir!

Kripto Haber TR – Bu yazımızda Chainlink fiyat tahmini nedir ve hafta boyunca nasıl bir yol izleyeceğine dair detaylı açıklama yapacağız. Kripto sektörü, geleneksel finans ve kripto finansı arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlayan yeni ve heyecan verici projelerle daha da genişlemeye devam ediyor. 

Chainlink, gerçek dünya verilerinin blok zinciri ağlarına kesintisiz akışını sağlayarak blok zinciri sektörüne birlikte çalışabilirlik getirmeyi amaçlayan bir projedir. LINK, güncel olarak %4 artış ile 17,24$ seviyesinde işlem görmekte.

Chainlink, akıllı sözleşmelerin merkezi olmayan oracle’ların kullanımı yoluyla zincir dışı veri kaynaklarıyla güvenli bir şekilde etkileşime girmesini sağlayan merkezi olmayan bir protokoldür. 

Chainlink, kripto ağları ile web API’leri, veri sağlayıcıları, bulut sağlayıcıları, ödeme sistemlerini, IoT cihazları ve daha fazlasını içeren zincir dışı bir sistem arasındaki iletişimi kolaylaştırır. Blockchain ağları, dağıtılmış konsensüs mekanizmalarının getirdiği güçlü güvenlik özellikleri nedeniyle, verileri herhangi bir harici zincir dışı kaynağa doğal olarak çekemez veya aktaramaz. Chainlink oracle’ları, ‘hibrit’ akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini ilerletmek için bu ağları hızlanan verilere ve API ekonomisine bağlar. 

Chainlink oracles, 2021’de toplam güvenceli değerde (TVS) 75 milyar doları aştı ve 2020 yılına göre 10 kat artış gösterdi. Zincir dışı verilerin entegrasyonu nedeniyle protokol, birkaç güvenilir veri sağlayıcısının ve küresel işletmenin dikkatini çekti. Google bulut platformu, AccuWeather, Amazon Web Servisleri vb. dahil. 

Chainlink (LINK), 9 Ocak 2022’de gün içi en yüksek fiyatı olan 27,75$’a yükseldi. Bu, 10 Kasım 2021’deki fiyatın 37,75$’a çıkmasından bu yana en yüksek zirvesiydi. Kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek fiyat hareketi ise, fiyatın 52,20 dolara ulaştığı Mayıs 2021’deki kripto rallisi sırasında gerçekleşti.

Kısa vadeli teknik analiz, LINK fiyatının yükselişte olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca, zincir içi ölçümler, bu yükseliş trendinin önünde önemli bir engel olmadığını gösteriyor. 

price of chainlink

Son altı aydır LINK 13,54$ ile 38,15$ arasında işlem görüyor. Kasım ayındaki son düşüş, kripto para biriminin en son zirvesi olan 38,15$’dan önemli bir değer kaybetmesine neden oldu. Bununla birlikte, kripto para biriminin 15 Aralık 2021’deki bir önceki düşük seviye olan 18,22$’dan şu anda 24,89$’da işlem gördüğü yere yaklaşık yüzde 36’lık bir artış trendi yaşadı. 

LINK/USD grafiğine baktığımızda, fiyatın 9 günlük hareketli ortalamanın (MA) altına düştüğünü görebiliriz.

LINK’in fiyatı psikolojik önemli direnç seviyesi olan 25$’da tutunabilirse, geçen yılki LINK rallisinin devam ederek 2022’nin 34$’ın üzerindeki yeni zirvelerine ulaşmasını görebiliriz ve 34$’ı da hızlı bir şekilde kırarsa yeni ATH seviyesi oluşturabilir.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.