Cardano fiyat analizi: ADA, 0,68 dolar seviyesine ulaşabilir!

Kripto Haber TR – Bu yazımızın içerisinde detaylı olarak Cardano fiyat analiz rehberi yer almakta. Cardano fiyatı, Çin’den gelen olumsuz ekonomik gelişmeler sonucunda kripto yatırımcılarını endişelendirmesinin ardından düşüş bekleniyordu.

Fakat piyasa oldukça iyi bir tepki vererek Cardano yükselişe geçti. Ayrıca, McDonald’s da dahil olmak üzere birçok büyük şirket Rusya’dan çıkıyor. Tüm bu faktörler, yüksek risk duyarlılığına katkıda bulunuyor ve bu da büyük kripto para birimlerinin fiyatlarının normalden daha fazla yükselmesini tamamen zorlaştırır.

Cardano fiyat analizi

Bu aynı zamanda Cardano için kötü haber anlamına gelen %32 düzeltme riskini oluşturuyor. Negatif duyarlılık muazzam bir şekilde artıyor ve bu da önümüzdeki çeyreklerde düşüş eğilimine işaret ediyor.

Çarşamba sabahı bu yazıyı hazırlarken Cardano Coingecko’da son yedi gün içinde %10 düşüşle 0,56$’dan işlem görüyor.

Cardano fiyat analizi
Cardano fiyat analizi

Cardano fiyatı, 0,47 dolar seviyesinin hemen altına hatta 0,38 dolara kadar düşüş yaşayabilir. İyi tarafından bakıldığında, küresel ekonomide ve Cardano topluluğunda meydana gelen gelişmelerle birlikte haftanın ilk işlem günü toparlanma vaat ediyor. Aslında, Cardano fiyatı muhtemelen 0,687 dolara doğru gidebilir ve 0,915 dolara kadar çıkabilir.

Cardano geçen hafta büyük bir düşüş yaşasa da, 16 Mayıs’ta toparlanmayı ve 0,613 dolara ulaşmayı başardı. Bu arada Cardano şu anda %4’lük kazancının ardından silkeleniyor.

ADA için beklentiler olumlu

Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson, yakın zamanda Everest Dağı zirvesine ulaştı. Topluluğun çılgın desteği karşısında kendinden geçmişti. Cardano’nun önceki günlerde sergilediği düşüş eğilimine rağmen, “Yatırım aldık” sözü kesinlikle iyimserliğini ortaya koyuyor.

Cardano CEO’su, 3 milyon üyeden oluşan ve büyümeye devam eden güçlü ve kendini adamış bir topluluğa sahip olmaktan gurur duyuyor. Cardano’nun yerel kripto paraları da 4,7 milyon hacime ulaştı.

Ayrıca Cardano, Mary 13’ten bu yana 20 milyon dolar daha fazla fon almayı başardı. TVL’si birkaç gün önce 18 milyondan 16 Mayıs’ta 137 milyon dolara sıçradı. Bu, TVL’de 24 saat içinde %6’lık bir anlamına geliyor.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Telegram grubumuzdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.