Cardano, ATH seviyesi oluşturmak için önemli adımı attı!

Kripto Haber TR – DeFiLIama’ya göre Cardano ağına kilitlenen toplam fon değeri 224 milyon dolara ulaştı. Bu, Minswap likidite sağlama platformunun piyasaya sürülmesinden sonra SundaeSwap’ın pazardaki üstünlüğünü önemli ölçüde düşürmesinden sonra geldi.

Yayınlanan rapora göre, Cardano akıllı sözleşmesine kilitlenen fonların toplam değeri geçen hafta 65 milyon doları aştı. Kilitli fonların değerindeki artış, daha önce ağda olmayan fonların yeniden dağıtılmasına bağlandı.

1 n3snyhnyu3o pzwnznykma GtRR cover
Cardano, ATH seviyesi oluşturmak için önemli adımı attı!

Minswap’ın piyasaya sürülmesinden önce SundaeSwap, kilitlenen fonların toplam değeri söz konusu olduğunda ağ üzerinde %95’lik bir hakimiyete sahipti. Yazma tarihi itibariyle, SundaeSwap ağda 114 milyon dolarlık kilitli Cardano’ya sahip.

Cardano güç gösterisi yapıyor

Bu arada, Minswap’ın TVL’si 107 milyon dolara sahipken, üçüncü ve dördüncü pozisyonların toplamda 2 milyon dolardan az kilitli fonu bulunuyor. Bu gelişmeye tepki olarak ADA, TVL’deki ani yükselişten ancak 24 saat sonra hafifçe artarak %6,6’ya yükseldi. Dalgalanma hâlâ direnç bölgesinde olmasına rağmen, geçen haftadan bu yana oluşan trend çizgisinde hareket etti. 

Bununla birlikte, ADA’nın uzun vadeli eğilimi hâlâ düşüş durumunda ve bu da çoğu token sahibi için neredeyse %70 kayıpla sonuçlandı. Ağa kilitlenen fonların toplam değeri, ağdaki çeşitli çözümlerin ve akıllı sözleşmelerin artan kullanımının açık bir resmidir. Solana ve Ethereum gibi blok zinciri ağları geçen yıl etkileyici işler yaptı. 

Bu boğa koşuşuna, dijital para birimlerine olan talebi çok daha geniş hâle getiren merkezi olmayan projeler eşlik ediyor. Ancak Cardano akıllı sözleşmeleri çok genç, bu da yeni projelerin pazara girmek konusunda hâlâ isteksiz olduğu anlamına geliyor. Ancak ağ, gelecekte bir talep patlama yaşama ihtimali oldukça yüksek.

reklam

Son dakika haberleri kaçırmak istemiyorsanız bizi, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Sitede yer alan hiçbir yazı yatırım tavsiyesi değildirAlacağınız kararlardan yazar ve Kripto Haber TR sorumlu değildir.

Yunus Ozbucak
Author: Yunus Ozbucak

Founder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.